سایت طرفداران فیلم و سریال و ...

تلویزیون ضرغامی

اگر این رسانه که با پول عظیم بیت المال اداره می شود و متعلق به همه شهروندان ایرانی می باشد پس چرا ما گرایش غالب و پوشش بیشتر اخبار این رسانه را درجهت تایید و توجیه و تبلیغ یک جناح می بینیم و اخبار طوری تنظیم می شوند که معمولا به ضرر جناح و تفکر و اندیشه دیگر که معمولا اصلاح طلبان یا گرایشات نزدیک به اصلاح طلبان باشند می باشد؟

۲- اگر این رسانه ملی می باشد از منتقدین و معترضین و دگراندیشان در این رسانه خبری هست؟ آیا طبق نظر صریح قرآن و زندگی امام علی و مصوب قانون اساسی کشورمان و اسناد حقوق بشر (که سخن ها را بشنوید و بهترینش را انتخاب کنید) هر فرد و اقلیتی چه جایگاهی در این رسانه ی ملی دارند؟

۳- اگر این رسانه ملی است چگونه سال هاست که مردم کشورمان شاهد مهندسی خبری از سوی صدا و سیما می باشند که فقط با تصمیم قبلی و از پیش تعیین شده ی آقای ضرغامی جور در می آید. به طور مثال هر وقت قرار است درباره ی فلسطین و اعراب سخنی گفته شود و یا درباره ی تحولات سوریه یا داستان تسخیر سفارت آمریکا و یاداستان تحولات انقلاب و پس از انقلاب همه و همه باید به نتایجی منجر شود که اتاق فکر و گرایش سیاسی صداو سیما می خواهد؟! چرا هیچ وقت در این گفت و گوها و گزارشات خبری از دیگر اندیشه ها و افکار و یا منتقدین نیست؟

آیا صداو سیما بینندگان فهیم و فرهیخته و رشید ایرانی خود را در عصر ارتباطات و اطلاعات این قدر عوام و کم دانش محسوب می کند که تصور می کند از جعبه صداو سیما هرچه گوید و پخش کند مردم بی چون و چرا می پذیرند؟ آیا هزینه سنگین این رسانه که از جیب مردم پرداخت می شود باید خرج یک جریان سیاسی بارها شکست خورده کرد که با رانت و دوپینگ صداو سیما می خواهد بر کشور حاکم باشد؟ آیا با این خبررسانی انتظار دارند مردم شبکه های ماهواره ای را تحریم کنند و به گزارشات کاملا بی طرفانه و بی غرضانه! صداو سیما گوش بسپارند؟ آیا در انتخابات رعایت بی طرفی را می کند؟ آیا یک بار هم که شده برای اثبات صداقت خود از مزایای نظام دموکراسی در غرب گزارشی پخش می کند تا مردم بدانند که چگونه دموکراسی این حق را به مردم مغرب زمین داده است که آزادانه و در کمال امنیت ( البته به طور نسبی و نه مطلق) به خیابان ها بریزند و در مقابل کاخ ریاست جمهوری یا نخست وزیری کشورشان اعتراض کنند و امنیت پس ازبیان داشته باشند. آیا هرروزه ده ها روزنامه و رادیو و تلوزیون شبکه ماهواره ای و احزاب و حتی گروه های چند نفره مردمی مقابل کاخ سفید در مخالفت با تصمیمات دولت خود تظاهرات نمی کنند و صدا و سیما ذره ای از مزایای این نوع دموکراسی نمی گوید! دموکراسی که صدها سال قبل پیامبر و امام علی در زندگی خود عملا اجرا کردند و فرمودند که جامعه ای سعادتمند است که مظلوم اعتراضش را بدون لکنت زبان بیان کند و حال صداوسیما چه قدر به این عهد وفادار مانده است؟

به نظر می رسد که صداوسیما باید رشید بودن و خردمندی و فهیم بودن مردم را به رسمیت بشناسد و بدون شعار و تعارف به الزامات قانونی و شرعی و عرفی و عقلانی و بین المللی گردن نهد و بیش از این سرمایه ملی را به هدر ندهد و در عمل ثابت کند که کشور و انقلاب و ثروت های آن متعلق به همه مردم از هر قشر و طیف و دیدگاه است و حق الناس را پاس دارد که آزادی را در جهان آزادی مخالف تعریف کرده اند نه آزادی موافقان که همیشه آنها آزادند. ملاک آزادی در هر کجا آزادی منتقد و مخالف است نه مداحان و موافقان که همیشه از هر نعمتی برخوردارند!

امید آن که از روزگار عبرت بگیریم و به پیمان خود با خدا و مردم پایبند باشیم که کشور متعلق به تک تک ایرانیان است هر چند مخالف و منتقد ما باشند که وجودشان برای رشد و اصلاح کشور نعمتی است اگر قدر بدانیم. • نظرات() 
 • نوع مطلب :سیاسی ،
 • خرابکاری پشت خرابکاری

  پس از آشکار شدن ماجرای شکل تأسیس مؤسسه «سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی» و در ادامه، انتشار اعداد و اررقام‌‌ جالب و در نهایت عدد ۶.‌۵ تا ۶.‌۷ میلیارد تومانی درباره هزینه‌های پروژه سینمایی بی‌فرجام «لاله» و پروژه‌های‌ دیگر که برخی از آن‌ها شاید هیچ‌ گاه به پایان نرسد، حال اطلاعات جالب‌تری درباره آنچه در دوره ریاست شمقدری در سازمان سینمایی رخ می‌داده، منتشر شده که در نوع خود در تاریخ سینمای ایران بی‌سابقه است. تازه‌ترین کشف در این زمینه، بیانگر شمه‌ای از جودِ جواد شمقدری است که مشمول حال برادرش، روح‌الله شمقدری و برخی از دوستانش در قالب یک مؤسسه شده است!

  آن گونه که بررسی‌ها و پیگیری‌های خبرنگار «تابناک» نشان داد، جواد شمقدری در پنج نوبت کمک‌های وسیعی به مؤسسه مرآت هنر به مدیرعاملی برادرش، روح الله شمقدری کرده که در مجموع‌، ۱۶۷۰ میلیون تومان شده است. شمقدری نخستین بار در ۲۳ خردادماه ۱۳۹۰، ۱۴۰ میلیون تومان‌ و یازدهم مرداد همین سال، ۱۰۰ میلیون تومان دیگر به مؤسسه مرآت هنر کمک کرده است.

  در دوم مهرماه ۱۳۹۱، ‌یک میلیارد و صد میلیون تومان (۱۱۰۰ میلیون) دیگر‌ و در ادامه نیز در ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۱، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان دیگر به همین مؤسسه کمک شده است. آخرین کمک شمقدری به مؤسسه برادرش نیز در واپسین روزهای مسئولیتش و در ۲۶ مردادماه ۱۳۹۲به مبلغ ‌۱۸۰‌میلیون بوده است.

  اما در این چند سال، نام «مرآت هنر» را که تا اندازه‌ای ‌برای پیگیران حوزه سینما‌ آشناست، کجا شنیده‌ایم و اصولاً به جز جواد شمقدری، چه اشخاصی پشت این مؤسسه هستند؟

  به نام خدا
  سلا
  متن زیر خبر خروجی یکی از خبر گذاری هاست
  نخستین بار این مؤسسه در برنامه هفت برجسته شد؛ برنامه‌ای که تهیه‌کننده و کارگردان «پایان نامه» دعوت شده بودند که از قضا «مرآت هنر» به مدیرعاملی برادر شمقدری تهیه‌کنندگی‌اش را بر عهده داشت. روح الله شمقدری که پس از برنامه هفت به کنایه ‌برادر رئیس نیز خوانده می‌شد، با طفره رفتن از پاسخ به این پرسش شمقدری که هیأت مدیره این مؤسسه از چه اشخاصی تشکیل شده، گفت: اینجا جای مطرح کردن این مسائل نیست؛ اما نشریات جای مناسبی برای بیرون کشیدن ترکیب مذکور بود!

  بر پایه آنچه در روزنامه رسمی به ثبت رسیده، مؤسسه مرآت هنر به شماره ثبت ۱۴۰۳۰ در خرداد ۸۳ تغییر موضوع داشته و در یکی از بندهای موضوع اساسنامه، «تولید و عرضه محصولات سمعی و بصری از قبیل نوارهای کاست و فیلم‌های ویدئویی و رایانه‌ای در زمینه‌های فرهنگی، ادبی، علمی، اجتماعی، هنری و معارف اسلامی برای کودکان نوجوانان و بزرگسالان» آورده شد و عملاً زمینه ساخت فیلم توسط این مؤسسه فراهم می‌شود. آن گونه که روزنامه رسمی نشان می‌دهد تا سال ۸۸ جز تغییر نشانی مرآت هنر در سال ۸۶، اتفاق دیگری در این مؤسسه رخ نمی‌دهد.

  اما در فروردین ۸۸ به یکباره نقش این مؤسسه متفاوت می‌شود و بنا بر‌ صورتجلسه‌ای که در روزنامه رسمی منتشر شده، جمال شورجه به سمت رئیس هیأت‌مدیره و روح‌الله شمقدری برادر شمقدری به سمت مدیرعامل و سیدمحمدرضا سجادپور که مشخص نیست چه ارتباطی با علیرضا سجادپور، مدیرکل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی دارد یا ندارد به سمت قائم‌مقام مدیرعامل و مهدی عظیمی‌میرآبادی، مسئول تدارکات و تهیه کننده و جانشین سجادی پس از وقایع جالب رخ داده برای وی‌ و فریدون یا‌‌ همان داود رسولیان (مسئول جلوه‌های ویژه) به سمت اعضای هیأت‌مدیره برای مدت دو سال برگزیده شدند و فعالیت‌های این مؤسسه وارد فاز تازه‌ای شد که شکست پایان نامه بخشی از آن بود.

  پس از آن نیز در برخی پروژه‌ها درباره این مؤسسه شنیده شد که آخرین آن‌ها فیلم سینمایی «سوادیکا» در ژانر فاخریسم است که به کارگردانی جمال شورجه و با سرمایه‌گذاری سازمان سینمایی مراحل تولید را تا اندازه‌ای پیموده‌ و با توجه به زبان انگلیسی‌اش و احتمالاً ‌بازنگشتن بخش اعظم هزینه تولیدش‌ با «لاله» قابل قیاس است.

  روح الله برادری تهیه کننده این فیلم درباره نوع همکاری مؤسسه نامبرده با این پروژه گفته بود: «آقای شورجه عضو مؤسسه «مرآت هنر» هستند و طبیعتا این مؤسسه هم به عنوان مجری طرح در ساخت این فیلم با ما همکاری خواهد داشت‌».

  مؤسسه «مرآت هنر» اینک همچنان سرپاست و ظاهراً اتفاقات جالب دیگری نظیر آنچه درباره سینماپرس رخ داده نیز مورد بحث است که «تابناک» به طور ویژه مورد پیگیری قرار خواهد داد تا اگر اتفاقاتی شبیه بذل و بخشش‌های اینچنینی رخ داده، دست‌کم مردم ایران در جریان باشند و با نگاه وسیع تری به قضاوت درباره عملکرد مدیرانی همچون شمقدری و قیاس با مدیریت‌های پیشین و پسین پرداخته شود. • نظرات() 
 • پسر احمدی نژاد

  به نام خدا
  سلام
  با توجه به مواضع روحانی در صحبت با ینگه دنیا
  و مواضع رفسنجانی در رابطه با اینکه امام خمینی گفتند که شعار مرگ بر امریکا دائمی نیست و اگر امریکا ادم شه میشه این شعار و حذف کرد
  پسر احمدی نژاد اظهار نظر فرمودند و مخالفت فرمودند و گفتند بیخود امریکا امریکاست و ای لعنت بر امریکا و رفسنجانی و مسخره فرمودند و ..
  یکی نیست به این اقا بگه اخه جوجه
  چرا مردمو شما ها جیگر فرض می کنید
  تو اگه راست میگی چرا با بابا و اجی و دامادو پسر خاله پسر عمو فک و فامیل پاشو دی رفتی ینگه دنیا
  خاستی بری مهر امریکا بخوره تو گذر نامت بری پیش بچه محل ها پز شو بدی..
  تو که میگی امریکا توحفه ای نیست پس چرا رفتی
  دروغ گو
  با اون قیافت
  بای • نظرات() 
 • 4 فرهاد مجیدی

  به نام خدا
  سلام
  بعد از نشون دادن نماد 4 توسط فرهاد مجیدی
  این نماد کلی طرفدار پیدا کرده تا جایی که دختر هایی عربستانی با نشون دادن نماد 4 دا ش فرهاد از مردا خواستن 4 تا زن بگیرن تا مشکل کم شوهری حل بشه
  همین
  بای • نظرات() 
 • نوع مطلب :خبر نامه ،
 • کاش تو ورزشگاه بودم

  به نام خدا
  با سلام
  یادش بخیر از زمانی که دبیرستان بودیم تا الان 12سال میگذره یعنی 12 سال از اشناییمون با فرهاد مجیدی
  از زمانی که رفت اتریش
  بعد امارات
  بعد ایران
  ...
  همیشه پیگیر خبر های راجب به اون بودیم
  از زمانی که بعد از گل زدن دستشو رو قلبش میزاشت تا...
  امروز خداحافظی کرد در ورزشگاهی که 6000 هوادار داشت
  این حق هوادار هست که قبلش اعلام بشه تا ورزشگاه بخاطر فرهاد مجیدی پر بشه تا واسه همه خاطره بشه
  اما فرهاد ه دیگه
  بعضی کاراش و دوس نداریم اما چاره ای نیست 
  واقعا حیف شد
  مخصوصا در غیاب هوادار ها
  کاش تو ورزشگاه بودم
  بای • نظرات() 
 • نوع مطلب :محمود زمانی ،استقلال ،
 • متن خداحافظی فرهاد

  هیچ وقت دوست نداشتم زمان خداحافظی ام را از قبل مشخص کنم. مدتی پیش، به این تصمیم رسیدم که امروز روز خداحافظی از فوتبال است. از فردا همان جایی می ایستم که شما می‌ایستادید. زیر برف، یخ، باران و آفتاب سوزان. اما این بار من باید به شما احترام بگذارم و تشکر کنم، درست همان کاری که شما برای من انجام دادید.


  تمام خاطره‌ها، خوشی‌ها و لحظه‌های تلخی که در طول سالیان حضور در استقلال داشته‌ام امروز جلوی چشمانم هستند. تلخ ترین خاطره‌ام "4خرداد 1390 " است که روی قلبم حک شده و به هیچ وجه پاک نخواهد شد. روزی که در مراسم تشییع جنازه ناصرخان شرکت کردم و در بهشت زهرا (س) برای همیشه از وی جدا شدم.

  به من حق دهید که با دشواری از این پیراهن دل بکنم، هر کدام از ستاره‌های آن، مدال‌هایی بودند که همه ما به آن افتخار می‌کردیم. من به بیشتر آرزوهای فوتبالی خود رسیده‌ام و دوست داشتم با قهرمانی در آسیا از فوتبال خداحافظی کنم اما این امر میسر نشد. امیدوارم در آینده به تنها آرزوی دست نیافته ورزشی ام در کنار هواداران عزیز برسم.

  هواداران عزیز و دوست داشتنی!

  بازیکنان می‌روند ولی استقلال بزرگ باقی می‌ماند. پیراهنی که سال‌ها نام من بر آن نوشته می‌شد را دوست داشته‌ام و همواره دوست خواهم داشت. پیراهن "آبی" که بر تن بازیکنان بزرگی چون غلامحسین مظلومی و حسن روشن بوده یا همان بازوبندی که مدتها علی جباری، برادران بیانی، امیر قلعه نویی یا جواد زرینچه بر بازوان خود می بستند از جمله خاطرات ماندگارم هستند.

  تقدیر این بود که در ایران پیراهنی جز پیراهن پرافتخار "آبی" بر تن نکرده و با استقلال از دوران قهرمانی خداحافظی کنم. ازهمه افرادی که این فرصت را برای من فراهم کرده و مرا حمایت نمودند خصوصا "امیر قلعه نویی" قدردانی می نمایم.

  فرهاد مجیدی امروز به خط آخر سال‌های بازی خود رسیده و وقت آن شده تا پیراهن شماره 7 که میراث بزرگانی چون «مجید نامجو مطلق » است را به بازیکنان تازه نفسی تقدیم کنم که قرار است آینده فوتبال کشور را رقم بزنند.

  هواداران همیشگی!

  از فردا دیگر بازیکن استقلال به شمار نمی‌آیم ولی همواره یکی از شما خواهم بود و برای قهرمانی استقلال دعا خواهم کرد. هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است و هر کجا که باشم برای سربلندی استقلال تلاش خواهم کرد.

  چقدر سخت است پایان بردن این نامه، همین طور نام‌ها مقابل چشمانم رژه می‌رود، از تمام مربیانی که در این سال‌ها برایم زحمت کشیدند، از مدیرعامل محترم باشگاه جناب آقای فتح ا...زاده و دیگر مدیران گذشته، کارشناسان، بازیکنان، کادر پزشکی، تدارکات، اهالی رسانه، دوستان، خانواده خصوصا پدر و مادر عزیزم و تک تک آن هوادارانی که در این سال‌ها همراهی‌ام کردند، کمال سپاسگزاری و قدردانی را دارم.

  در پایان لازم است برای تیم ملی کشورم که با درایت جناب آقای علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال و مربی بزرگش کارلوس کی روش، تلاش بازیکنان و دعای خیر مردم عزیز به جام جهانی صعود کرد، آرزوی موفقیت نمایم.

  خدای من شاهد است که در تمام این سال‌های طولانی با تمام توانم بازی کردم و اگر قصوری از من سر زده از همه پوزش می‌طلبم.

  مجیدی‌ها می‌آیند و می روند، اما آنچه باقی می‌ماند نام "استقلال" است که پشتش به شما هواداران، مثل همیشه گرم خواهد ماند. زنده باد ایران، زنده باد استقلال.

  برادر کوچک شما

  فرهاد مجیدی • نظرات() 
 • بابک زنجانی

  به نام خدا
  با سلام
  این اقا که تازه 40 سالش شده اما مولتی میلیاردره یه معمایی شده تو ایران که پولاشو از کجا اورده
  خودش که تا حالا سکوت اختیار کرده بود
  اما جدیدا زبون در اورده و 2تا مصاحبه مفصل کرده و خواسته به نوعی پولاشو توجیح کنه که به قول امام علی ع حرف نزندید که اگر حرف بزنید راز درونتون بالاخره فاش میشه
  این اقا هم خواسته پولداری شو توجیح کنه که با تناقض گویی هاش وضع و بدتر کرده
  البته جای نگرانی واسه ایشون نیست چرا که اراده ای واسه اطلاع رسانی به مردم در این رابطه وجود نداره و به قول مردم تو ایران کسی نمی تونه اینقدر پول دار بشه مگر اینکه به کسی وصل باشه
  بای • نظرات() 
 • نوع مطلب :خبر نامه ،
 • نرخ بیکاری 26 درصد

  به نام خدا
  با سلام
  امروز یه مرکز رسمی امار نرخ بیکاری و 26 درصد اعلام کرد
  گور باباش
  اخه یکی نمیگه به تو چه که نرخ بیکاری و اعلام می کنی وقتی میگن مملکت بی صاحب هست بی خود نمی گن که
  همینجوری پا میشی نرخ اعلام می کنی
  البته با توجه به اینکه روی مسئولین باز شده طرف با کمال پرویی پا میشه میاد تو تی وی میگه 26 درصد که زیاد نیست و ...
  بای • نظرات() 
 • نوع مطلب :محمود زمانی ،خبر نامه ،
 • ما در بلاگ قبلی مان به ادرس www.iranfilm2.mihanblog.com داشتیم زندگی مان را می کردیم - 1 روز صبح از خواب پا شدیم دیدیم بلاگ توسط مسولیین عدالت محور و حق شنو و انتقاد پذیر بصورت تمام و کمال پاک شده - ما نیز به ناچار به این بلاگ نقل مکان کردیم - من محمود زمانی اوقات خوشی را برای شما در این بلاگ آرزو می کنم

  محمود زمانی


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها
  ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic